Aktualności
Pary Młode o Animatorach
„Wszystkie dzieci były zachwycone zabawami, nie odstępowały animatorek nawet na krok, przez całe wesele.”

Kasia i Adam

„Pomysł na wesele z animatorem trafiony w dziesiątkę, Panie mają o wiele więcej niż sto pomysłów na minutę i genialne podejście do dzieci.”

Ewelina i Maciej

więcej

Dzieci o ślubie

Posłuchaj: co to jest ślub? - według dzieci

Partnerzy

KLIMATYCZNY BLOK ZABAW

PUZZLE Z SERCA
Dzieci dostają za zadanie znaleźć całe serce z przygotowanej rozsypanki. Animatorzy rozsypują serca zrobione z kartonu lub bristolu charakterystycznie rozcięte na połówki. Dzieci mają określony minutnikiem czas by zebrać jak najwięcej par. Czas zabawy zależy od liczby i wieku dzieci. Zwycięzca otrzymuje medal " Króla lub Królowej Serc"

FOTOPUZZLE PARY MŁODEJ
Układanki są chętnie wybierane przez dzieci w każdym wieku. Dzieci układają obrazek z powycinanych fragmentów obrazka zdjęcia Pary Młodej, gdy byli dziećmi .Wielkość elementów i trudność ułożenia dopasowujemy do wieku dzieci.

PARA WESELNA
Dzieci otrzymują kolorowe karty z motywem weselnymi (samochód ślubny, balony, bucik panny młodej, welon, obrączki, bukiet ślubny..) Po 2 karty z danym motywem. Animator układa karty obrazkiem do dołu . Dzieci starają się znaleźć parę. W każdej kolejce gracz może podejrzeć dwie karty, jeśli tworzą parę, zabiera je, jeśli nie - ponownie odwraca rysunkami do dołu.

SKARB WESELNY
Na sali lub w terenie zielonym dzieci szukają ukrytego skarbu (często są to zestawy do robienia baniek mydlanych, kolorowe konfetti , serpentyny). Dzieci dostają mapkę, dzięki której znajdują kolejne wskazówki prowadzące do celu. Poszukiwania prowadzone są z udziałem animatora. Znaleziony skarb np.: zestawy do robienia baniek może być wykorzystany do robienia baniek dla Pary Młodej, kiedy ta będzie tańczyć. Dzieci ustawiają się w kręgu wokół Młodych i dmuchają bańki w kierunku tańczącej pary.

SKARB WESELNY II
Wybrane dziecko zbliża się do zamkniętego kufra, zamyka oczy, wkłada ręce do środka i wybiera jedną rzecz. Dotykiem rozpoznaje, co to jest, mówi nazwę i pokazuje przedmiot. Jeśli rozpoznanie było prawidłowe, odchodzi ze skarbem na miejsce. A jeśli nie- skarb wraca do kosza. Prowadząca umieszcza go na dnie. Kolejne dziecko postępuje tak samo.

KTO POWIEDZIAŁ, ŻE SERCE MUSI BYĆ CZERWONE?!
Zadaniem dzieci jest ozdobić papierowe serca. Czasami na prośbę Pary Młodej najmłodsi goście zdobią piernikowe serduszka pisakami do ciast, którymi później częstują pozostałych Gości. Serce roznoszą na tackach wokół stołów pozostałym Gościom. W zależności od wieku dopasowywane są materiały do tworzenia zdobień. Często są to kredki świecowe lub pastelowe, flamastry albo naklejki. Dla starszych dzieci rezerwujemy guziki, sznurki, kolorowy papier klej i nożyczki.

KOLOROWE WESELNE
Dzieci kolorują przygotowane grafiki weselne (zakochane kotki na dachu, gołąbki, serduszka, aniołki, postaci Pary Młodej) , wykonują ślubne laurki lub kartki z życzeniami, robią oryginalne kwiaty z papieru lub lizaków, malują minki Pani Młodej i Pana Młodego na balonikach. Po krótkim czasie, na sygnał każde dziecko przekazuje rysowany przedmiot czy malunek sąsiadowi. Ten dodaje do obrazka kolejne detale. Na koniec prace zostają wywieszone na ścianie która stworzy galerie. Kącik artystyczny zlokalizowany jest w osobnej części Sali.

ZADANIA WESELNE
Do zabawy przygotowujemy 4 duże obrazki przedstawiające sale weselną, samochód ubrany do ślubu, sukienkę Panny Młodej, Garnitur Pana Młodego. Obrazki rozcinamy na 10 lub 20 części w zależności od wieku dzieci. Uczestników dzielimy na 4 zespoły. Animator zapowiada, że każdy zespół ma inne zadanie weselne: ubrać Młodą lub Młodego, przygotować salę weselną lub przygotować samochód , ale o tym co dany zespół będzie robić, dowie się po ułożeniu z części obrazka. Po wylosowaniu pudełek, zespoły na sygnał układają obrazki. Wygrywa ta grupa, która jako pierwsza ułoży obrazek. Gdy już wszystkie zespoły wykonają zadanie, ich członkowie opowiadają, co trzeba zrobić w czasie przygotowań. Z pomieszanych części obrazków zespoły mają za zadanie wyszukać swoje by ułożyć je poprawnie i szybko w całość.

ZWYCZAJE WESELNE
Animator czyta listę pytań dotyczącą zwyczajów weselnych. Dziecko które zna odpowiedź musi wstać i powiedzieć głośno jaka jest prawidłowa odpowiedź gdy dzieci jest więcej ustawiają się w dwóch rzędach na jednej linii naprzeciwko dwóch krzeseł z przyklejonymi kartkami "TAK" i "NIE". Prowadzący czyta krótkie zdania, a zadaniem każdej osoby jest określenie czy dane stwierdzenie jest fałszywe czy prawdziwe i zajęcie właściwego miejsca. Ta osoba, która zajmie właściwe miejsce zdobywa punkt dla drużyny. Wygrywa ten zespół, który zdobędzie więcej punktów. Osoba która poda największą liczbę dobrych odpowiedzi zdobywa medal Eksperta Ślubnego. [więcej] Przykładowe pytania: jaki kolor sukienki zwykle ma Pani Młoda? Jak ma na imię Pan Młody?.... Czy to prawda że Panna młoda w dniu ślubu powinna mieć na sobie: Coś nowego (dostatek) Coś starego (wsparcie bliskich) Coś pożyczonego (życzliwość rodziny męża) Coś niebieskiego (wierność małżonka) Coś białego (czystość uczuć)?

wróć